Fantazi Kumaş Rotasyon ve Dijital Baskı Tesislerimiz

Botaş Nehir Boya baskı tesisleri 2014 yılının Mart ayında üretime başlamıştır. İşletmemizde reaktif – dispers – aşındırma – pigment – asit – devore – metraj süblime, metraj reaktif dijital baskı çeşitlerini her türlü fantazi kumaşa yapabilmektir.

  • İki adet 12 renkli (185 cm net baskı eninde) “Reggiani” marka rotasyon baskı makinesi günlük 15 Ton üretim yapmaktadır.
  • 3 Adet dijital baskı makinesinde günlük 15.000 metre kapasiteyle fantazi kumaşlar dijital ve süblime baskı yapılmaktadır.
  • Firmamız tüm desen ve şablon hazırlama ünitelerini bünyesinde bulundurmakta ve tüm raportlarda Stork lazer çekim makinesinde çekim yapılabilmekte ve rotasyon baskı makinelerinde tüm raportlarda baskı yapılabilmektedir.
  • Baskı boya ve kimyasal otomasyonumuzda tüm baskı patları ve boyaları FİMAT otomasyon ünitesi ile full otomatik olarak tartılarak hazırlanmakta olup, Kimyasal-pat-boya entegre full otomasyon olarak ülkemizde kurulmuş ilk sistemdir.
  • Baskı kumaşlarımız 350 mt kumaş kapasiteli Arioli fikse makinesinde fikselenmektedir. Fikse makinemizin buhar ihtiyacı, kendisine ait buhar jeneratöründen sağlanır. Bu da baskılı kumaşlardaki fikse kalitesinin standardını sağlar.
  • Reaktif, Aşındırma, Asit dispers ve dijital baskılarımızı yıkadığımız Erbatech kontini yıkama makinemiz günlük 12/14 Ton arası baskılı kumaş yıkama kapasitesine, ayrıca Dilmenler ve Asos marka iki tane Kontini yıkama makinelerimiz günlük 10 ton kumaş yıkama kapasitesine sahiptir.