Müşterilerimizin geçmiş olduğu siparişlere göre iplik/fantazi iplik işletmelerimizde imalat numunesi olarak üretilen ipliklerin örgü işletmesine çıkışı yapılır, burada imalat numunesi olarak örülen örme kumaşların ham kumaş deposuna girişi yapılarak ve planlama tarafından iş emri oluşturularak refakat kartları açılır. Açılan refakat kartı önce ham kalite kontrol departmanına gider. Üretilen imalat numune kumaşının %100 olmak üzere kalite kontrolü yapılır. Kumaşta belirli bir sayının üzerinde olan örgü/iplik kaynaklı hatalar (iğne kırığı, likra kaçığı, kuş gözü, yağ lekesi, iplik düzgünsüzlüğü, jüt, iplik farkı v.b) kontrol edilir.
Aynı zamanda finişte istenen en ve gr/m² değerleri ile ilgili olarak sıfırlama testi yapılıp, istenen değerlere uygun olup olmadığı karşılaştırılır. Eğer kumaşta bir sorun yoksa işleme verilir. Ham kalite kontrolü yapılmış ve okeyi verilmiş imalat numunesi kumaşlar boya-apre-baskı işletmesinde işlem görüp mamul kumaş haline getirilir ve müşterimizin istediği kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilir, kalitesi okeylenen numune kumaşların imalat için satınalma-iplik/fantazi iplik-örme işlemleri başlatılır. Üretilen imalat kumaşları, üretim numunesinde olduğu gibi örüldükten sonra ham kalite kontrol işlemleri yapılarak parti açma bölümüne teslim edilir.
Parti açma işlemi 1 adet açık en, bir adet tüp olmak üzere otomatik olarak İtalyan Pugi makinelerinde yapılır. Bu sayede kumaş topları birbirine en az fire verecek şekilde düzgün olarak dikilerek açılır.