Çerkezköy Boya-Terbiye-Baskı Tesislerimiz

fantazi örme kumaş

Fotoğraf: Çerkezköy Boya-Terbiye-Baskı Tesislerimiz

Botaş Nehir Boya-Terbiye-Baskı Tesisleri 20.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Tüm elyaf ve kumaş çeşitlerini boyayabilen günlük 40 ton kapasiteli boyahanemiz boyama makineleri ile online haberleşen tam otomatik Colour Service boya otomasyonuna ve Eliar kimyasal otomasyonuna sahiptir. Tam otomatik Technorama pipetleme ile çalışan kimya laboratuarımızda tüm renkler Datacolour reçete yönetim sisteminden alınmaktadır. Kullanılan proses suyunun tamamı Reverse Osmose sisteminden geçirilmektedir.
Günlük 50 Ton kumaş işleme kapasiteli Terbiye bölümünde 8 kamaralı 5 adet Ramöz, 4 kamaralı iki adet Santex zincirli kurutma ve 4 adet Ferraro, Speratto ve Tube-tex marka açık en zincirli sanfor mevcuttur.
Günlük 15 Ton kapasiteli Rotasyon baskı işletmesinde Baskı patları ve boyaları Tam otomatik olarak Fimat Boya-Pat otomasyon ünitesinde hazırlanmaktadır. Tüm kumaş cinslerine bütün baskı çeşitleri uygulanmaktadır. Firmamızın desen ve şablon çekim işlemlerinin tamamı tüm raportlarda kendi bünyesinde yapılmaktadır.
Günlük 15.000 metre kapasiteli Dijital baskı bölümünde reaktif dijital baskı ve poliester ve karışımlı kumaşlara da Süblime metraj baskı yapılmaktadır.