Çerkezköy Fantazi İplik-Puntalama Tesislerimiz / Çerkezköy Fantazi Örme Kumaş Tesislerimiz

Ocak 2015’de devreye aldığımız Fantazi iplik-Punta bölümümüzde; yaptığımız karışımlı ve Fantazi iplik yatırımlarıyla elyaftan başlayarak toplam fantazi iplik kapasitemiz Melanjlı, Keten Viscon, Penye Viscon, Mozaik, Frize, İnkjet Poliester, Keten Elyaf çeşitlerinden olmak üzere 4/70’ Ne arası ince ipliklerde 15 Ton/Gün, Fantazi Büküm Frize, Koparmalı Yün Akrilik, Yün Polimid karışımları, Punta ve diğer çeşitlerle birlikte toplam fantazi iplik üretimiz 30 Ton/Gün ve 9.000 Ton/Yıl’a çıkmıştır.

Botaş Nehir Boya Emprime’nin yüksek kalite bilincine sahip takım çalışanları müşterilerimize en iyi kaliteyi ve servisi sunmayı yaşam tarzı haline getirmiştir.

Botaş Nehir Boya Emprime 2011 yılından itibaren örme kumaş üretmek amacıyla başlatmış olduğu örme makineleri yatırımlarına özellikle çift plaka, süprem, Kalın Fine örme makineleri ve Jakarlı örme makinelerini de ekleyerek 2016 yılında makine sayısını 110 makineye çıkartmıştır. Devreye alınan yeni makineler le günlük örme kumaş üretimi de 40 Tona çıkmıştır. 2020 yılına kadar da hedef olarak 150 makineye çıkılması planlanmaktadır.
24 saat çalışan fantazi örme kumaş üretim tesislerimiz genellikle kendi tasarlayıp geliştirdiği ürünlerle birlikte, müşterilerimizden gelen fantazi örme kumaş siparişlerine de en iyi servis ve en iyi kalite bilinciyle üretim yapmaktadır.